Taksim 360

Taksim 360

İstanbul’un merkezi Taksim’de yer alan Taksim 360 projesi, Türkiye’nin ilk “Kentsel Yenileme” projesi olarak hazırlanmıştır. Tarlabaşı’nda bulunan ve toplam 165.000 m2’lik inşaat alanını kapsayan Taksim 360 projesi, İstanbul’un bu önemli bölgesinin modernleştirilmesi ve yenilenmesi açısından büyük önem taşıyan örnek bir proje olarak gösterilmektedir.

Avrupa’nın “En İyi Kentsel Yenileme” projesi ödülünü kazanan Taksim 360’ın içinde ofisler, konutlar ve rezidanslar yer almaktadır.

Proje Hakkında

Dansuk Mühendislik, Taksim 360 projesinin doğasına uygun olarak son derece modern ve etkili iklimlendirme çözümleri sunmuştur. Projenin doğası gereği ofis ve konut alanlarında farklı yaşam alanlarının farklı ihtiyaçları dikkate alınarak, her bölgede en ideal şartları yaratacak sistemler kullanılmıştır.

Taksim 360’ın önemli boyutlarından bir başkası da, proje genelinde kullanılan otomasyon çözümleridir. Pek çok modern projemizde olduğu gibi, Taksim 360’da da güçlü bir merkezi otomasyon sistemi kurulmuş, fakat bunun yanında kullanıcıların kendi isteklerine uygun programlar ayarlayabilmeleri için kullanıcı bazında otomasyon imkanı da tanınmıştır.

Son kullanıcıların kendi akıllı telefonları vasıtasıyla klima sistemlerini kontrol edebilmelerini; yapay zeka destekli çözümlerle kullanım analiz ve önerilerine ulaşabilmelerini sağlayan bu sistemler, Taksim 360 projesindeki konut ve ofis sahiplerinin tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamasını mümkün kılmaktadır.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.