Vodafone Arena

Vodafone Arena Hakkında

İstanbul’un kalbinde, Boğaz’da yer alan Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yeni stadyumudur. 2013 yılında yıkılan BJK İnönü Stadyumu’nun yerine yapılan Vodafone Arena, 2016 yılında hizmete açılmıştır.

Vodafone Arena yalnızca 42.000 seyirci kapasiteli bir stadyum değil, aynı zamanda yaşayan bir kültür, eğlence ve spor tarihi merkezidir.

Proje Hakkında

Vodafone Arena’nın yüksek teknoloji ürünü iklimlendirme sistemleri Dansuk Mühendislik tarafından tasarlanmıştır. Aynı zamanda, Vodafone Arena için dijital sinyalizasyon başta olmak üzere farklı mühendislik çözümleri de sunulmuştur.

Proje genelinde kusursuz bir deneyim yaratılabilmesi için 3 Borulu Sistemler kullanılmıştır. Beşiktaş JK ile ortaklığımız çerçevesinde, düzenli olarak bakım ve yönetim hizmetleri de sunulmaktadır.

Vodafone Arena’nın bir başka önemli özelliği, Türkiye’nin ilk çevre dostu stadyumu olmasında kaynaklanır. Stadyumda güneş enerjisi için fotovoltaik sistemler, su deposu için yağmur suyu toplama sistemi ve “Yeşil Bina” sertifikalı yapı malzemeleri kullanılmış; klimalarda ozon tabakasına zarar vermeyen gazlardan faydalanılmıştır.

Felsefemiz

Dansuk Mühendislik, Vodafone Arena projesine Beşiktaş JK ile uzun vadeli bir çözüm ortaklığı olarak yaklaşmaktadır. Bu açıdan Vodafone Arena’da sunduğumuz mühendislik çözümleri, bir müşteriye sistem satmanın ötesine geçmektedir.

Bunun en güzel örneği, projede oynadığımız “üç boyutlu” roldür. Dansuk Mühendislik, Vodafone Arena’daki iklimlendirme çözümlerinin tasarım, montaj ve yönetim aşamalarında rol almıştır.

Her üç aşamada da bulunmuş olmanın getirdiği yetkinlik, bu hırslı projenin gerekliliklerini ve doğasını kusursuz bir şekilde anlamayı mümkün kılmaktadır. Düzenli takip, online izleme ve somut analizler sayesinde, Dansuk Mühendislik’in yönetim hizmeti Beşiktaş JK’ye her ay yüzbinlerce lira tasarruf imkanı yaratmaktadır.

Geziler

Tüm müşterilerimiz için, Vodafone Arena’daki sistemlerimizi yakından görebilecekleri turlar düzenliyoruz.

Bu kapsamlı ve yüksek teknoloji eseri stadyumu yerinde incelemek için, bize mail yoluyla ulaşabilir veya Geziler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.