Atatürk Olimpiyat Stadı

Atatürk Olimpiyat Stadı Hakkında

İstanbul’da yer alan ve 75.000’i aşkın seyirci kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük stadyumu olan Atatürk Olimpiyat Stadı 2002 yılında kullanıma açılmıştır. Bu tarihten itibaren pek çok önemli spor müsabakasına ve unutulmaz bir Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmasına karşın, başta rüzgar problemi olmak üzere çeşitli sorunlarla da anılmıştır.

2020 yılında bir kez daha Şampiyonlar Ligi final maçına ev sahipliği yapması planlanan stadın bu sorunları da giderme amacıyla başlayan yenileme çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlanmış, fakat Covid-19 nedeniyle stadın bu organizasyona ev sahipliği yapması iki kez ertelenerek 2022 yılına ertelenmiştir.

Proje Hakkında

Dansuk Mühendislik, Türkiye’nin en büyük stadyumu olan Atatürk Olimpiyat Stadı’nın yenilenme çalışmalarında rol almıştır. Yenileme çalışmaları kapsamında, stadyumun iklimlendirme altyapısı Dansuk Mühendislik tarafından üstlenilmiştir.

Vodafone Park ve TFF tesisleri gibi spor alanındaki değerli projeleri de kapsayan tecrübemiz hakkında daha fazla bilgi almak için, bize her zaman İletişim sayfamızdan veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.