Covid-19 Salgını – Bilgilendirme

Covid-19’a karşı özel olarak geliştirilmiş yeni bakım yöntemi

2020 yılının ilk aylarından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile birlikte, Dansuk Mühendislik olarak aldığımız tüm önlemleri ve bu dönemdeki yeni çalışma koşullarımızı siz müşterilerimize aktarmak istiyoruz.

Covid-19’a Karşı Özel Bakım

Şu anda, mühendislerimiz Covid-19’a yol açan yeni tip koronavirüsü klima sistemlerinden tamamen temizleyen bir sistem üzerinde çalışıyor.

Normal şartlarda, bakımı düzenli olarak yapılan klima sistemlerinin hastalık bulaştırma olasılığı oldukça düşük olsa da, bu yeni bakım yöntemi sayesinde klimalarınızı %100 güvenle kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, özellikle alışveriş merkezleri gibi kalabalık ortamlarda her türlü patojeni ortadan kaldırmak için ultraviyole ışınlar kullanılan sistemleri de tercih edebilirsiniz.

80 C’ye varan ısılarla klima sistemlerini tamamen dezenfekte eden bu yeni bakım yöntemi ve ultraviyole sistemler hakkında detaylı bilgi almak için, sayfanın en altında yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İçerik

1 – Sık Sorulan Sorular
2 – Covid-19 Sürecinde Bakım Hizmeti
3 – Online Monitoring
4 – Kurumsal Yönetim
5 – İletişim

Sık Sorulan Sorular

Bu süreçte klimamı kullanmaya devam edebilir miyim?

Yapılan araştırmalar, bakımları yapılmış klimaların; iyi havalandırılan ve hava akışını engellemeyecek şekilde düzenlenmiş ortamlarda hastalık yayma konusunda ciddi bir risk taşımadığını gösteriyor.

Bu nedenle, bu koşulları sağlayan klimalarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkta bakım yaptırmış olmalıyım?

Klima sistemlerinin, yılda en az bir, ideal olarak iki kere bakım görmesi gerekiyor.

Klimalar zaten normal şartlarda da hastalık yaymıyor mu? Böyle bir salgın varken klima kullanmak gerçekten doğru mu?

Ne yazık ki, klimaların hastalık yayması konusunda ciddi bir bilgi kirliliği bulunuyor.

Etkili filtreleme sistemleri sayesinde, modern klimalar çeşitli semptomlara yol açabilecek bakteri, toz, alerjen, polen gibi parçacıkları hapsetme potansiyeli taşıyor. Bir başka deyişle, soluduğumuz havayı hastalığa yol açan etkenlerden temizleyebiliyor.

Bununla birlikte, evinizdeki herhangi başka bir eşya gibi, klima sistemleri de düzenli temizliğe ihtiyaç duyuyor.

Profesyonel ekipler tarafından yapılan bakım hizmeti aksatıldığı takdirde, klimaların filtreleri ciddi anlamda kirlenip, olumsuz etkenlere dönüşebiliyor. Burada önemli olan, klimanızın sağlıklı koşullarda çalışmasını sağlamak.

Bu konuda daha detaylı bilgiler için, aşağıdaki belgeleri inceleyebilirsiniz:

TC Sağlık Bakanlığı – Bilimsel Danışma Kurulu Çalışması: Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

Rehva – Covid-19 ve Klima Sistemleri

Çevre ve Şehir Bakanlığı – Covid-19 Havalandırma Sistemleri Tedbir Kılavuzu

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği – Hastane Dışı Binalarda Alınacak Mekanik Önlemler

Ashrae Hava Yoluyla Bulaşan Hastalıklar Görüş Belgesi – İklimlendirme Sistemleri Etkisi ve Öneriler

OSHA – İş Merkezlerini Covid-19’a Uygun Hale Getirme Kılavuzu (İngilizce)

Covid-19 Sürecinde Bakım Hizmeti

Dansuk Mühendislik olarak, şu anda bakım hizmeti vermeyi sürdürüyoruz.

Bakım için ev veya ofislerinize gelecek servis yetkilileri, maske kullanımı ve fiziksel mesafenin korunması gibi konularda mümkün olan en yüksek dikkati gösteriyor.

Hem bakım ekibimizin, hem de sizlerin sağlığı için, ekiplerimizin günlük olarak ziyaret edeceği ünite sayısını sınırlı tutuyoruz. Bu süreçte yaşanabilecek gecikme ve aksaklıklarda anlayış gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Covid-19 salgınının ilerleyişine göre, önümüzdeki günlerde bakım hizmetimizi durdurmamız gerekirse, bu sayfadaki bilgileri güncelleyeceğiz.

Online Monitoring

Geliştirdiğimiz Online Monitoring (Uzaktan İzleme) hizmeti, kullanıcılarımızın klima kullanım alışkanlıklarını merkez ofislerimizden takip etmemizi sağlıyor.

Online Monitoring sayesinde, klima sistemlerinin yaşadığı veya yaşayabileceği sorunlar uzaktan takip edilebiliyor. Belli durumlarda, klimaların çalışmamasına veya verimsiz çalışmasına yol açan durumlar, herhangi bir servise ihtiyaç duyulmadan uzaktan çözülebiliyor.

Eğer Online Monitoring hizmeti alıyorsanız, bu süreçte klimalarınızda yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun için önce bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Yaşadığınız sorun, uzaktan yapılacak bir müdahale ile giderilebilir.

Online Monitoring hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kurumsal Yönetim

Dansuk Mühendislik olarak, önceliklerimizin başında çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı geliyor.

Covid-19 salgınının toplumsal hayatı etkileyen bir süreç haline gelmesi ile birlikte, tüm çalışanlarımızın faaliyetlerini evden sürdürebileceği yeni bir yapıya geçtik. Özellikle 2019 yılında oluşturmaya başladığımız dijital altyapımız sayesinde, tüm şirket içi faaliyetlerde önemli bir aksama yaşamadan bu süreci başarıyla atlattık.

Bunun yanı sıra, tüm şirket içi toplantılarımızı online platformlar üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Bu sayede, sosyal mesafeyi de koruyarak günlük çalışma rutinimizi büyük ölçüde korumayı başardık.

Aynı şekilde, tüm şirket dışı toplantı ve sunumlarımızı da online platformlar üzerinden organize ettik.

Covid-19 salgınının yayılma hızı ve resmi otoritelerin yapacağı açıklamalar ışığında, bu çalışma düzenimizi sağlıklı koşullar oluşana kadar sürdüreceğiz.

İletişim

Bu süreçte, bize hızlı bir şekilde ulaşmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:

E-Posta: [email protected]
Telefon: +90 216 651 4545