Sky City, Skopje

Farklı bir dokunuş, mükemmel bir yaşam tarzı…

“Sınırsız Yaşam” sloganı altında, Üsküp kentine bakan ve hayret verici Vodno Dağı manzarasına sahip bu muhteşem mimari yapı, hayattan daha fazlasını isteyenler için eşsiz bir yaşam alanı.

Mükemmellik ve yüksek kalite sayesinde sanki bulutlar üzerinde yüzüyor ve yıldızlara dokunuyor gibi hissediyorsunuz.

Cevahir Holding, 50 yılı aşkın uluslararası tecrübesiyle, tasarım mükemmelliği ilkelerine dayanan kentsel dönüşüm için yeni vizyon, gelecekteki yaşam konseptlerine ışık tutan ve zamanında ve en yüksek uluslararası standartlarda projeleri tamamlama itibarı ile, Makedonya’ya gelerek Üsküp’ün en prestijli gelişimini inşa etti.

Size Makedonya’nın en yüksek binalarına sahip, dört adet 40 katlı kuleden oluşan modern bir konut kompleksi ve en yeni tesisleri, kusursuz hizmet ve yeni bir Üsküp manzarası sunan bir alışveriş merkezi olan Cevahir Sky City’yi armağan ediyoruz. Bin üç yüzden fazla daireye sahip bu şehir, gerçekten de bir şehrin üzerinde şehir gibi.

Isıtma ve soğutma sistemi, havalandırma ve otomasyon sistemleri, Dansuk Mühendislik tarafından 18 kişilik bir grubun işbirliği ile yapılmıştır.  Proje tasarım çalışmaları 2013 yılında başladı. Proje tasarımı ve simülasyon çalışmaları Onaran Klima Yönetim firması ve PSD Yönetim Kurulu başkanı Uğur Otoman tarafından yapılmıştır. Bu proje toplamda 4 bloktan oluşuyor. Her bir blokta 40 kat bulunuyor. Bünyesinde 4 katlı alışveriş merkezi ve otopark mevcut. 3 borulu sistem (ısı geri kazanımı) ve ısıtma, soğutma, sıcak ve soğuk su ihtiyacı giderilebilecek şekilde tasarlandı. 18 kişiden oluşan ekibimiz, mobilize sistemi ile öncelikle mesken katlarını incelemek üzere bir araya getirilmiştir.

Projenin içerdikleri:

Konut bölümünde

  • 160 VRS sistemleri 3 borulu Dış Ünite
  • 1888 Toplam Özel Kanal yüksek / düşük statik İç Ünite
  • 160 Su ısıtıcıları

AVM bölümünde

  • 45 VRS sistemleri 3 borulu Dış Ünite
  • 659 adet Gizli Kanal Yüksek Statik iç ünite
  • 34 Su ısıtıcıları

Çalışmalar konut bloklarında devam ediyor.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.