Koç Üniversitesi

1993 yılında kurulan Koç Üniversitesi, 2000 yılından bu yana Rumeli Feneri semtindeki kampüste eğitim vermektedir. Mükemmelliğin merkezi olma misyonu ile yetenekli gençleri değerli eğitim görevlileri ile buluşturmayı ve bilime küresel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlıyor. Koç Üniversitesi mezunları, en üst düzeyde ahlaki değer, sosyal sorumluluk ve demokratik değerlerle donatılmıştır.

Koç Üniversitesi, öğrencilerine sorgulama, araştırma ve sorumluluk alma değerlerini kazanmaları için gerekli donanımları sağlıyor. Eğitimin ilk günlerinden başlayarak mezun olduktan sonra bile, üniversite öğrencileriyle olan bağlantısını sürdürüyor. Üniversite yönetimi öğrenci merkezli eğitim fikrini tüm süreçlerde kullanıyor.

Koç Üniversitesi, mükemmellik merkezi olma vizyonu doğrultusunda ve öğrenci merkezli öğretim yaklaşımı bugün 5347 öğrenciyi yetiştirmektedir. Koç Üniversitesi, Beşeri ve Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Bilim, Mühendislik, Hukuk ve Tıp ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’nda 22 lisans, 32 yüksek lisans ve 18 doktora programına sahiptir. Bilimin dünyadaki gelişimine de katkıda bulunuyor. Koç Üniversitesi, öğretim üyesi başına yayınlanan en yüksek makale sayısına sahip Türkiye’nin üniversitelerinden biridir.

Koç Üniversitesi Genel Sekreterlik, Finans, İnsan Kaynakları, Kurumsal İlişkiler ve Geliştirme Araştırma ve Proje Geliştirme, Öğrenci Dekanı, İnşaat, İletişim Direktörü, Kütüphane, Fitness Merkezi ile bünyesinde toplam 407 idari çalışanı ağırlamaktadır.

Koç Üniversitesi’nin ana kampüsü Sarıyer’de Rumelifeneri’ndedir. Kırsal bölgede bulunan kampüs, kültürel, sanat ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Rumelifeneri Kampüsü’nde Koç Üniversitesi üyelerinin tümünün günlük yaşamı için gereken her türlü hizmeti (sağlık merkezi, kuaför, mağaza ve kafeterya vb.) güvenli ve rahat bir şekilde sunulmaktadır.

Projede VRS sistemleri ve diğer mekanik HVAC ekipmanların otomasyonu Dansuk Mühendislik tarafından yapılmıştır. Sistemde 275 iç ünite ve 32 dış ünite kullanıldı. Toplamda 6305 metre bakır boru kullanılmıştır.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.