Seba Taşevler

Seba Taşevler Hakkında

Seba Taşevler projesi, Bodrum’un en prestijli bölgelerinden Yalıkavak’ta yer almaktadır. Seksenden fazla lüks villa içeren proje, 2021 yılında tamamlanmıştır.

Seba İnşaat tarafından yapılan projenin önemli boyutlarından bir tanesi, yazlık bölgelerdeki projelerin bir çoğunun aksine, Seba Taşevler’in dört mevsim hayatı destekleyecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Projenin her boyutu, evlerin sadece yazın değil, bütün yıl kullanılacağı planlanarak hayata geçirilmiştir.

Proje Hakkında

77 adet tek katlı ve 7 adet dubleks villadan oluşan Seba Taşevler projesinin iklimlendirme altyapısı Dansuk Mühendislik tarafından sağlanmaktadır. Projenin yapısı doğrultusunda, hem çevreye en az olumsuz etkiyi yapacak, hem de konut sahiplerinin rahatını ön plana koyacak yüksek teknoloji ürünü sistemler tercih edilmiştir.

Soğutma için, son teknoloji ürünü ve çevre dostu VRF sistemler kullanılmıştır. Kış aylarında ihtiyaç duyulacak ısınma ihtiyacı için de aynı şekilde, çevreye duyarlı, verimli ısı poması çözümleri tercih edilmiştir. Kapsamı bakımından, Seba Taşevler projesi Türkiye’nin en büyük ısı pompası projelerinden bir tanesidir.

Oldukça hızlı bir şekilde tamamlanan projenin tüm sistemleri, mümkün oldukça az elektrik tüketecek şekilde planlanmış; bölgenin altyapısal zorlukları düşünülerek tasarlanmıştır. Bu projede kullanılan tüm sistemler, gelecekte yenilenebilir enerji kaynakları ile de entegre edilebilecek şekilde düzenlenmiştir.

Seba Taşevler projesi kapsamında, toplam 560 iç üniteden oluşan 84 sistemin kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.