Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi

Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi

Yeşilköy Profesör Doktor Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, 2020’nin ilk aylarında yaşanan Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında inşa edilmiştir.

Binlerce vatandaşımızın hayatını kurtarma potansiyeli taşıyan bu hastane, yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle büyük bir süratle planlanmıştır. Tüm iş ortakları, saha çalışanları ve çizim – dizayn – simülasyon süreçlerini neredeyse aralıksız olarak sürdüren mühendis ekibi sayesinde, yalnızca kırk günlük bir süre içinde tamamlanan proje, 31 Mayıs 2020’de hizmete açılmıştır.

Yeşilköy’de inşa edilen ve bin hasta kapasitesi olan sahra hastanesine, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Murat Dilmener’in adı verilmiştir.

Hızlı, Etkili ve Sağlıklı Bir Çözüm

Hava kalitesi, her türlü bina için çok önemlidir. Ancak söz konusu sağlık odaklı tesisler olduğunda, iyi bir havalandırma sistemi binanın en kritik boyutlarından bir tanesi haline gelir.

Dansuk Mühendislik, bu alandaki tecrübesi sayesinde bu anlamlı projenin iklimlendirme sistemlerini kurma sorumluluğunu üstlenmiştir.

Projede, toplam 5000 kW kapasiteye sahip yüzden fazla DX ve VRF dış ünite kullanılmıştır. Boru uzunluğu 13.000 metreyi aşan hastanenin klima sistemleri BACNET otomasyon altyapısı ile yönetilmektedir.

Galeri

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.