Arctic Beyaz Eşya Fabrikası

Arctic Beyaz Eşya Fabrikası Hakkında

Romanya’nın en büyük beyaz eşya üreticisi olan Arctic, ülkenin en önemli şirketleri arasında yer almaktadır.

Arctic’in Dambovita bölgesininde inşa edilen yeni fabrikası, çağımızın en modern teknolojilerini kullanan, 11.000 metrekarelik bir üretim tesisi olarak hayata geçirilmiştir. Tüm üretim süreçlerinin Endüstri 4.0 konsepti etrafında tasarlandığı fabrika, yaklaşık 150 milyon euroluk bir yatırımdır.

Üretimin büyük ölçüde kendi kendini yöneten sistemler tarafından yapıldığı, dijital ve robotik sistemler aracılığıyla çalışan bu akıllı fabrika, modern endüstrinin geleceğini temsil eden bir projedir.

Dansuk Mühendislik – HVAC 4.0

Endüstri 4.0 konseptinin gerçek bir örneği olarak tasarlanan fabrikanın iklimlendirme sistemleri, bu üstün teknolojinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Projenin farklı boyutlarında, verimli ve çevre dostu VRF ve AHU / DX sistemler kullanılmıştır.

Fabrikanın geri kalanında olduğu gibi, iklimlendirme sistemleri de güçlü bir otomasyon altyapısı ile yönetilmekte, böylece tüm havalandırma – ısıtma – soğutma işlemleri otomatik olarak yapılmaktadır.

Aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz gibi, sistem online olarak sürekli takip edilmekte ve tesis içindeki havanın her zaman ideal koşullarda kalması sağlanmaktadır. Oluşacak herhangi bir arıza veya hata durumunda, tüm süreç uzaktan hızla tespit edilip sorunun en kısa sürede çözülmesi mümkün kılınmaktadır.

Dansuk Mühendislik’in Arctic Beyaz Eşya Fabrikası’nda kurduğu sistemlerin toplam kapasitesi, 4.890 kilovattır.

Yenilenebilir Enerji

Arctic fabrikası için geliştirilen projenin önemli boyutlarından bir tanesi, modern tesisler için vazgeçilmez olan yenilenebilir enerji çözümlerimizdir.

Güneş enerjisi, genellikle projelerin ısıtma boyutu ile özdeşleştirilse de, Arctic Fabrikasında güneş enerjisi teknolojisinin ulaştığı en son noktayı temsil eden Solar Cooling çözümleri kullanılmıştır. Konsantre güneş enerjisi panelleri sayesinde güneş enerjisini son derece verimli bir şekilde elektrik enerjisine dönüştüren sistemimiz, tesisin soğutulma işlemlerinin çevre dostu bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

Arctic Fabrikası kapsamında geliştirdiğimiz bu çevreci ve yenilikçi çözümler, Avrupa Birliği’nden alınan teşvik ile hayata geçirilmiştir.

Solar Cooling çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

© Copyright - Dansuk Engineering. All Rights Reserved.